Domů  Produkty  Ceníky Sídlo firmy Galerie  Kontakty  O nás  Naše tipy

Naše tipy

Zajímavá řešení


 

Řezaná svíčka

U svíčky je využita technika střídání barevných vrstev, které na vhodně vedeném řezu vytvářejí efektní barevné kombinace. Na probarvení vrstev jsou vhodné pigmentové barvy CANDLE - COLOR PIGMENT, které nedifundují do dalších vrstev. Nedoporučujeme použití voskovek na probarvení vosku, barva se u nich ve vosku rozpustí nedokonale, vytváří hrudky a kromě toho, jsou zbytečně drahé. V současné připravujeme výrobu vhodné voskové směsi, pro výrobu řezaných svíček. Formu pro odlití základního tvaru svíčky, na který se nanáší barevné vrstvy, můžete zakoupit např.
HobbySvíčky :

Inspirace k technice výroby řezaných svíček na You Tube např.:


 
Star Wax

Star wax - barevný má vysokou krycí schopnost. Star waxu lze proto s úspěchem použít pro zužitkování svíček, jejichž barva se nám nelíbí nebo nejsou právě prodejné. Rovněž ze svíček, jejichž povrchy nejsou ideální nebo jsou přímo nekvalitní, lze získat skvělé produkty jejich ponořením do Star waxu.

 
Enkaustika

Termín „Enkaustika“ je odvozen z řeckého slova "enkaien" a znamená "vypálit do". Při enkaustické malbě nebo také malování horkým voskem je roztavený barevný vosk nanášen na různé povrchy např. leštěný papír (křídový papír), dřevo, plátno, keramiku i další materiály. Techniku používali již staří Egypťané u potrétů, které můžeme obdivovat v Britském muzeu v Londýně, nebo v Národním muzeu v Káhiře . Technika byla ztracena po stovky let a nově objevená v 18. století. Enkaustické umění zaznamenalo vzestup popularity od roku 1990.


enkaustické pero

enkaustická pera

Elektrická žehlička, varné plotýnky a vyhřívaného enkaustické pero umožňují vytvářet rozličné umělecké vzory, které nejsou omezeny jen tvorbou abstraktních motivů. Enkaustika může být použita k vytvoření komplexní malby, jako to umožňuje olej a akrylové barvy. V našich ukázkách jsou díla klientů Domova pod hradem Žampach, kteří použili enkaustický vosk barvy CANDLE DEKOR které nabízíme v 9 základních odstínech (černá, bílá, červená, modrá, žlutá, fialová, zelená, žlutozelená, oranžová) a CANDLE COLOR PIGMENT v širší paletě barev.

Enkaustika klientů Domova pod hradem Žampach. (Obrázky lze otevřít klepnutím)
Návody a inspirace pro enkaustické malování jsou např. na níže uvedených adresách.
Pak už stačí jen zapojit Vaši fantazii:
Abstraktní motivy
http://www.youtube.com/watch?v=8nwB3Ec4E0w
Krajina
http://www.youtube.com/watch?v=MRphX2ncM0Y&feature=channel&list=UL
Kombinace s razítky
http://www.youtube.com/watch?v=3NFwDbFCJ6s&feature=channel&list=UL
Magnolie
http://www.youtube.com/watch?v=QHP2gforuaQ&feature=related

 
VOSKOVÉ SGRAFFITO
Sgraffito je nástěnná technika, která vznikla a prodělala největší rozkvět v období renesance. Touto technikou byla dekorována vnější fasáda renesančních budov, ale používalo se jí i v interiéru.
Dvoubarevný sgrafitový vzor byl vytvořen tak, že spodní vrstva tmavé omítky obarvená podle tradičního renesančního způsobu jemně mletým uhlím nebo popelem ze spálené slámy se nechala zaschnout a do svrchní tenké vrstvy omítky světlé barvy byly za vlhka proškrabány vzory.
Podobně můžeme vytvářet vosková sgraffita. Kreslící papír pomalujeme souvislou vrstvou světlejší voskové barvy CANDLE DEKOR, případně různobarevnými plochami, rozvrženými podle naší koncepce výsledného obrázku. Vytvořenou barevnou plochu přemalujeme černou voskovkou (případně černou tuší, která musí dobře zaschnout). Pomocí nožíku nebo rydla vyškrábeme kresbu, která odkryje podkladové barvy, které jsou kontrastem s černou zvýrazněny. Tato odkrývací technika je oblíbená v mateřských a základních školách, ale může být použita i k vytváření náročných obrázků.

 
KRESLENÍ HORKÝM BAREVNÝM VOSKEM
Horkým barevným voskem (CANDLE DEKOR) můžeme pomocí „špendlíkové techniky“ kreslit kraslice nebo zdobit svíčky nebo můžeme použít „trubičkové pero“ tjang ting. Tjang ting byl původně používán na malování horkým voskem při dekorování textilu (tzv. javánská batika). Je možné použít ho i na kreslení na svíčky nebo na papír (pak je vhodné reliéf kresby chránit např. zalaminováním)

Ukázky na obrázcích jsou dílem klientů Domova pod hradem Žampach, kteří použili voskové barvy CANDLE DEKOR.

-

Kresby klientů Domova pod hradem Žampach horkým voskem CANDLE DEKOR - lze zvětšit klepnutím.