google

Barva roku 2020 - klasická modrá

Společnost Pantone  vyhlásila barvou  roku 2020 klasickou modrou, která připomíná barvu noční oblohy. Barvu, která vyvolává pocit pohody a bezpečí.Firma Sherwin-Williams zvolila jako letošní trend námořnickou modř, která navozuje pocit luxusu.Výrobce barev Dulux zvolil barvou letošního roku barvu na pomezí zelené, modré a šedé nazvanou mátově šedá. Je to odstín inspirovaný poklidným nebem mlhavého rána. 

Zdá se tedy, že volba jakéhokoliv modrého odstínu bude ta správná. Není třeba kvůli tomu kompletně měnit svůj interiér. Pro pocit pohody dobře poslouží i krásná modrá svíčka, kterou můžete koupit nebo i vlastnorucně vyrobit, ať už pro radost svoji, rodiny nebo přátel. Vaši kreativitu uspokojí také zhotovení enkaustiky laděné do modra. Skvěle vypadá i kombinace více odstínů modré, nemusí se kombinovat jen modrá s bílou nebo černou.

Barvy nejen pro různé odstíny modré ale i další barvy najdete v barvách  solventových (barvení v celé hmotě svíčky), pigmentových (pro barvení povrchu svíčky) a ve voscích pro enkaustiku.   

 

 

Enkaustika na plátně.

Autorka